Turnaj ve florbalu SŠ – dívky

Ve čtvrtek 8. 1. 2015 se naše studentky zúčastnily okresního finále ve florbalu středních škol. Akce se konala v městské hale v Ivančicích a celkem se jí zúčastnila tři družstva. Kromě našeho týmu, který byl postaven převážně ze studentek třídy 8.A, dorazila dívčí družstva z Gymnázia Židlochovice a Gymnázia a ZUŠ Šlapanice. Družstva se společně utkala systémem každý s každým a to dvoukolově. Každý tým tedy poměřil své síly celkem ve čtyřech zápasech.

Naše dívky nastoupily hned do prvního utkání proti družstvu z Gymnázia Šlapanice a vybojovaly vítězství 3:0. V dalším utkání s favorizovaným týmem z Židlochovic, měly naše dívky střeleckou převahu a pouze díky téměř neomylné brankářce soupeře, zvítězily pouze s výsledkem 1:0.

Do druhého kola nastoupila děvčata s ještě větším odhodláním a zopakovala vítězství nad týmem ze Šlapanic se skόre 2:0. V posledním utkání naše dívky ve druhém poločase prohrávaly o jednu branku, ale díky veliké bojovnosti se nám podařilo v posledních minutách vstřelit gόl a vyrovnat tak na konečný výsledek 1:1.

Náš tým tedy vyhrál s bodovou převahou celý turnaj a probojoval se tak do krajského finále.

O reprezentaci školy se postaraly tyto dívky: Adéla Rausová, Jana Pavlíková, Lucie Huslíková, Veronika Hándlová, Alena Kyselová, Kateřina Sychrová, Kateřina Stapajová, Nikola Ševčíková, Dominika Poláková a Jana Skácelová.

Tímto bych ráda poděkovala děvčatům za krásný výsledek a především studentkám 8.A za několikaletou florbalovou reprezentaci našeho gymnázia.