Přijímací řízení

Základní informace 

Gymnázium Jana Blahoslava v Ivančicích je menší střední škola s dlouholetou tradicí. Nabízíme všeobecné vzdělání, které slouží zejména jako příprava na studium na vysoké škole. Absolventovi poskytuje všeobecný základ, aby se dokázal dobře orientovat na dynamicky se měnícím trhu práce. Jsme aktivní školou: Účastníme se nejrůznějších soutěží a projektů pro střední školy. Zároveň klademe důraz na individuální přístup – většina výuky na gymnáziu probíhá v menších skupinách zhruba po 15 žácích (na nižším gymnáziu 82 %, na vyšším gymnáziu 72 %). 

Uchazeči si mohou podat dvě přihlášky do čtyřletého oboru 79-41-K/41 Gymnázium  na naši školu (jednu na všeobecné studium a druhou na studium s rozšířenou výukou anglického jazyka)

 • ve vyšších ročnících gymnázia se může student profilovat pomocí volitelných předmětů, 
 • z cizích jazyků klademe velký důraz na angličtinu; jako druhý jazyk lze zvolit němčinu nebo ruštinu, jako další volitelný předmět poté francouzštinu a latinu, 
 • v přijímacím řízení zohledňujeme kromě jednotné přijímací zkoušky (připravované organizací Cermat) také výsledky předchozího vzdělávání na základní škole a umístění či účast na vybraných předmětových olympiádách. 
 • Pokud nevyužijete elektronickou formu podání přihlášky , přihlášku  můžete doručit osobně do kanceláře školy každý všední den od 7:00 do 15:30 hodin nebo poštou.

Cermat ve spolupráci s MŠMT připravil nový informační web (PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA STŘEDNÍ ŠKOLY – JARO 2024) k digitalizaci přijímacího řízení  na středních školách. Na jednom místě tak uchazeči, jejich rodiče i školy postupně najdou všechny potřebné informace, které k přihlašování na střední školy potřebují.

⚠ Digitalizace jednotných přijímacích zkoušek je stále v legislativním procesu. Informace na web budou dodávány postupně.


Proč k nám? 

 • Připrav se na vysokou: Skvěte tě připravíme na přijímačky i studium na vysoké škole.  
 • Ovládni až tři cizí jazyky. Naučíme tě až tři cizí jazyky. Základem je angličtina, ke které si můžeš přidat němčinu, ruštinu, italštinu nebo francouzštinu. 
 • Posuň svou angličtinu: Dostaneš skvělý jazykový základ. Některé předměty probíhají částečně v angličtině, pořádáme akci s rodilými mluvčími a připravíme tě na jazykové zkoušky. Studuj v angličtině: Baví tě jazyka a láká tě studium v zahraničí? Studuj ve třídě s rozšířenou výukou angličtiny a dveře do světa budeš mít otevřené. 
 • Pozornost, jakou si zasloužíš: Většina výuky probíhá ve skupinkách s menším počtem žáků. Díky tomu snadno zohledníme tvé potřeby a během hodiny dostaneš dostatek pozornosti. 
 • Neseď jen v lavici: upouštíme od klasické frontální výuky a doplňujeme ji moderními výukovými metodami. Čeká tě práce na projektech, využití technologií ve výuce i učení hrou. 
 • Ovlivňuj dění na škole: Máš spoustu nápadů a chceš se realizovat? Na škole funguje školní parlament, kde i ty můžeš ovlivňovat dění na škole.
 • Prostor pro relax: Dobře víme, že mezi studiem je potřeba se odreagovat. Můžeš k tomu využít boxovací pytel, zahrát si pin pong, stolní fotbálek, zajít si do zahrady nebo se občerstvit v bistru. 
 • Žij kulturou: Škola se podílí na kulturním životě Ivančic, ty můžeš být u toho. 
 • Buď aktivní: V rámci studia se můžeš zapojit do programu DofE nebo vyjet na zahraniční stáž v rámci programu Erasmus+. Zlepšíš se v tom, co tě baví, odneseš si spoustu zážitků, a navíc získáš skvělé zkušenosti. 
 • Získej zkušenosti: Aktivně spolupracujeme s firmami z okolí a s vysokými školami. Čekají tě workshopy, přednášky a mnoho příležitostí k posunu v tom, co tě baví. 
 • Buď sám/a sebou: na škole panuje příjemná atmosféra a navzájem se všichni známe. A když to bude potřeba, vždy se najde učitel, který ti pomůže nebo poradí. 
 • Podpora vždy po ruce: Na škole máme výchovného poradce, kariérového poradce i školního psychologa. Jsou tu pro tebe, kdykoliv budeš potřebovat. 
 • Vyzkoušej si podnikání: Láká tě podnikání a chceš si to vyzkoušet nanečisto? Zapoj se do studentské firmy a vdechni svým nápadům život. 
 • Rozvíjej své talenty: Přímo na škole můžeš vybírat z opravdu široké nabídky kroužků – od divadla, přes robotiku a 3D tis, šachy až po volejbal. Pro každého je tu něco. 
 • Dobrá dostupnost: Nejsi přímo z Ivančic? Dojíždění se bát nemusíš, autobusová zastávka kousek od školy a spoje jezdí pravidelně. 

 

Dopravní dostupnost

Naše gymnázium je velmi dobře dostupné nejen z okolních obcí a měst, ale také z Brna (v dopravní špičce 30 minut ze zastávky Nemocnice Bohunice). Přímo u gymnázia se nachází zastávky autobusů, v docházkové vzdálenosti je též vlakové nádraží.

Dny otevřených dveří 

Úterý 12. 12. 2023 9:00 – 14:00 hodin prezenčně, od 16:00 hodin online na tomto odkazu. 

Program online setkání: 

16:00 úvodní slovo ředitelky – informace o přijímacím řízení 

16:15 představení školy – zástupce ředitele 

16:30 informace školního poradenského pracoviště – vedoucí školního poradenského pracoviště, výchovná poradkyně 

16:45 práce s nadanými žáky – poradkyně pro nadané žáky 

16:55 informace kariérového poradce 

Sobota 13. 1. 2024 9:00 – 15:00 hodin prezenčně 


Přijímací zkoušky nanečisto

Na dni otevřených dveří v sobotu 13. 1. 2024 si můžete vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto, které budou probíhat od 9:30 hodin v budově školy. 

 Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám 

Pořádáme pro uchazeče o osmileté i čtyřleté studium v termínech: 8. 3., 15. 3. a 22. 3. 2024 (je vhodné absolvovat všechny tři termíny). 

Přípravné kurzy jsou pro uchazeče realizovány od 15:00 hodin v budově naší školy a jsou zdarma. 

Počet míst je omezený.       

Dopl. – 14. 2. 2024 NA PŘÍPRAVNÉ KURZY SE JIŽ NELZE PŘIHLÁSIT.


Kam dál?

podívejte se na: