Adaptační pobyt 1.C

Ve dnech 4. – 5. 9. 2013 jela naše třída 1.C,  společně s třídní paní profesorkou Špiříkovou, na adaptační pobyt. Konal se na turistické základně Skřipina.

Po tom, co jsme dorazili, šli jsme se ubytovat. Vybalili jsme spacáky, povlékli si postele, postěžovali si a byli jsme svoláni k lavičkám. První, co se dělo, bylo, že jsme začali hrát hru, která nám měla pomoct zapamatovat si jména nových spolužáků. Bylo to celkem užitečné, ale někomu ani hra nepomohla. Další bod programu bylo seznamování se. Byli jsme rozděleni do dvojic a navzájem jsme se o sobě snažili dozvědět co nejvíce informací, které  jsme potom o partnerovi z dvojice sdělovali  zbytku třídy. Následovalo ještě pár her v týmech, díky kterým jsme se učili spolupráci. Ukázalo se, kdo je vůdčí typ a kdo se spíše drží v ústraní.

Každopádně – všichni jsme si jako zázrakem rozuměli. Večer jsme u ohně opékali  špekáčky, povídali si a hned jak jsme dojedli, zase přišly na řadu hry. Když už jsme byli opravdu unavení, sešli jsme se všichni v jídelně a dívali se na fotografie z celého dne. Docela jsme se nasmáli. Než jsme se nadáli, bylo už opravdu pozdě a my šli spát. Další den jsme ještě hráli pár her, najedli jsme se a jeli jsme domů.

Tento pobyt nám opravdu usnadnil seznámení se se všemi. Vypadá to na velmi dobrý start.

Nátálie Breiová, 1.C