Slavíme 100 let

Slavíme 100. výročí založení školy

V roce 2019 bude škola slavit 100. výročí svého založení.  Oslavy proběhnou pod záštitou MINISTRA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR Ing. Robert Plagy, Ph.D., který  je také absolventem našeho gymnázia.  Oslavy budou zahájeny již v měsíci lednu na plese gymnázia a budou pokračovat různými akcemi téměř do konce září. Každá událost k výročí bude zveřejněna na webových stránkách školy a na školním FACEBOOKU. Při této příležitosti bude také vydán ALMANACH.

Ale jak a kdy gymnázium vůbec vzniklo? V roce 1911 byla v Ivančicích zřízena Matice středoškoláků. Její činnost ovšem přerušila první světová válka. Výbor se sešel znovu až v roce 1918 s nadějí, že za změněných politických poměrů lze dosáhnout hlavního cíle Matice, zřízení gymnázia. Toto se podařilo v září 1919, kdy bylo reformní reálně gymnázium otevřeno. Ve vzpomínce na velikého bratrského biskupa Jana Blahoslava, který v Ivančicích působil, bylo nazváno Blahoslavovým gymnasiem.  Začátky nebyly jednoduché, škola se potýkala s nedostatkem financí na platy i na provoz gymnázia.

Složitým obdobím procházelo gymnázium také během 2. světové války, kdy byla na jeden rok činnost gymnázia přerušena. Únor 1948 přinesl do života gymnázia výrazné změny …

Chcete se dozvědět více o historii i současnosti našeho gymnázia? Počkejte si na vydání almanachu!

Věříme, že se k oslavám přidají také tisíce absolventů naší školy.  A jak se můžete zapojit?

Přijďte na naše akce  – ples, koncerty, divadlo, dny otevřených dveří a další.

Fotky, vzpomínky, příspěvky do almanachu můžete poslat na mail: reditel@gjbi.cz.

Oslavy můžete také podpořit peněžním darem na účet Sdružení rodičů a přátel GJB Ivančice, z. s. na bankovní účet u KB Ivančice č. 115-437 234 0207/0100, do poznámky uveďte 100.