Anglie 2014

Také v letošním školním roce mají naši studenti možnost zavítat spolu se studenty Jazykové školy ALRETE Petry Krejčí na studijně-poznávací pobyt do Velké Británie. Tentokrát je naším cílem město Hastings a jeho blízké i vzdálenější okolí. Zájezd se uskuteční v termínu 7. – 15. června 2014 a bude završen celodenní návštěvou Londýna, jak už se stalo při podobných akcích dobrou tradicí.

A jak na minulý pobyt vzpomíná jedna z jeho účastnic – Martina Kadlecová?

ZÁJEZD DO VELKÉ BRITÁNIE       7. – 15. 9. 2013

Na začátku září skupina žáků gymnázia vyrazila s jazykovou školou Petry Krejčí na zájezd do Velké Británie. V sobotu 7. 9. vyjel z Ivančic autobus obsazený nejen studenty ale i několika dospělými. Už v neděli ráno jsme z paluby trajektu ohromeně sledovali východ slunce nad White Cliffs of Dover. Naším konečným cílem bylo město s nejstarší univerzitou v anglicky mluvících zemích, s automobilkou „mini cooper“ a řekou Temží. Už tušíte, kam jsme jeli? Ano, do Oxfordu!

Hned po příjezdu nás čekala prohlídka centra města. Nadšení budily prostory Christ Church College, známé z filmů o Harrym Potterovi, i starobylá univerzitní Bodleyho knihovna. Pak už ale byl čas ubytovat se u rodin a zažít s nimi první anglickou dinner. Od pondělí nás čekal zaběhaný program: dopoledne 3 hodiny výuky angličtiny v místní jazykové škole, odpoledne výprava za památkami, večer rozhovor s rodinou a samozřejmě také domácí úkoly. A navíc, ve škole a večer před rodinou jsme měli přísně zakázáno mluvit česky.

Za těch krátkých 7 dní jsme z Anglie viděli, co se dalo: středověký hrad Warwick, zvlněnou pahorkatinu Cotswolds, město Jane Austen – Bath, víkendové sídlo královny – Windsor castle, rodiště Winstona Churchilla – Bleinham palace a nakonec i hlavní město Londýn. Během pobytu jsme se zblízka seznámili s životem v britských rodinách, které se chovaly velmi pohostinně a přátelsky. Když nás večer 14. 9. odvážel vagon Eurotunelem z Folstonu do Calais, asi nikomu se zpátky domů nechtělo.

Věříme, že i letošní zájezd splní přihlášeným studentům všechna očekávání.

Komise AJ