Anglie II

logolink_OPVK

Naše škola obdržela v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost dotaci v celkové výši 969 010,00 Kč na realizaci projektu s názvem „Výuka jazyků 2015“. Bylo možné realizovat různé aktivity, ale my jsme se rozhodli věnovat celou částku žákům, a tak jsme mohli podpořit maximální počet sedmdesáti žáků, kteří se ve dvou termínech zúčastnili zájezdu do Velké Británie.

Mgr. Andrea Dubčáková

Do Anglie a zase zpátky

S očekáváními jsme se v neděli ráno vydali směr Anglie. Cesta byla dlouhá a většině z nás nedovolila moc naspat. Trajektem jsme se dostali přes kanál La Manche a nad ránem následujícího dne jsme dorazili do jazykové školy v městě Bury St. Edmunds.  Čekala nás snídaně a hned nato prohlídka města. Bury St. Edmuns bylo v minulosti významným historickým střediskem, což bylo poznat zejména na středu města. Všude, kam jsme se jen podívali, byly obchody. Ve volném čase jsme tam mohli zabrousit a utrácet. V místní jazykovce nás čekalo 10 hodin výuky, rozložené do 3 dnů. Celý pobyt provázela přátelská atmosféra, jak ze strany místních lektorů, tak i našich milých paní učitelek. Na tento zájezd se vydali žáci dohromady ze čtyř tříd, takže jsme dostali možnost spřátelit s těmi, které obvykle vídáme jen na chodbách. Úterní odpoledne jsme mohli strávit na bowlingové dráze a ve středu po obědě (který se skládal z obloženého toastu a cukrovinek) jsme se znovu vydali nakupovat. Ve čtvrtek brzo ráno jsme opustili školu a přijeli do Londýna. Po jízdě metrem jsme procházeli městem a prohlíželi památky. Dýchala na nás romantická atmosféra Londýna. Ze zájezdu jsme si odvezli spoustu zážitků, ale také zkušeností z konverzace a nově nabyté vědomosti.

Chtěl bych poděkovat za žáky všech tříd našim paním učitelkám, že se o nás staraly jako o vlastní a pomohly nám vždy, když jsme potřebovali.

Ondřej Sova, 7.A

Příspěvek o prvním zájezdu