Atletický Pohár Corny

V pátek 18. září proběhlo okresní kolo středoškolského poháru Corny v atletice. Pořadatelem bylo stejně jako v předešlých letech naše gymnázium. Soutěže se zúčastnilo 6 družstev chlapců a 5 družstev dívek středních škol okresu Brno-venkov. Závody proběhly za pěkného slunečného počasí a našim závodníkům se opět dařilo.

Našemu družstvu dívek i chlapců se podařilo v okresním kole zvítězit a postoupit do krajského kola v Břeclavi. Soutěžila zde vítězná družstva jednotlivých okresů a konkurence byla obrovská. Naši studenti mohli porovnat svou výkonnost s  nejlepšími závodníky nejen našeho kraje, ale i s mnoha českými reprezentanty.

Chlapci se v konečném pořadí umístili na 7. místě a dívky na místě 8. Konečné pořadí není až tak rozhodující. Důležitá je účast v krajském kole, osobní rekordy, které naši atleti vytvořili a konfrontace s těmi nejlepšími.

Nejlepší výkony chlapců:

Martin Hlavinka – v krajském kole vyhrál běh na 100m časem 11,43 s, obsadil 2. místo ve vrhu koulí – 13,38m.

Filip Gross a Tomáš Dobrovodský vylepšili osobní maxima v běhu na 1500m a skončili na 6. a 7. místě v kraji. (časy 4:55,1 a 4:46,5).

Nejlepší výkony dívek:

Martina Opálková – v krajském kole si vylepšila osobní maximum v běhu na 800 i 200 m. V běhu na 800 m skončila s časem 2:38,98 na 11. místě a v běhu na 200 m (který následoval po běhu na 800 m!) se s časem 30,26 s umístila na místě 10.

Všichni závodníci zaslouží obrovskou pochvalu za vítězství v okresním kole a vzornou reprezentaci školy v kole krajském. Určitě budou chtít navázat na letošní výborné výsledky a stanou se příkladem pro ostatní studenty gymnázia.