Atletický pohár Corny – úspěch

Ve čtvrtek 18. září se konalo na našem školním hřišti okresní kolo největší středoškolské atletické soutěže – poháru Corny.

Naši borci se zhostili role favorita a s náskokem 1300 bodů na druhý Tišnov se stali vítězem okresního kola. V kategorii chlapců zde soutěžilo o postup do krajského kola 5 družstev.  Vedle domácích atletů se představilo družstvo gymnázia Tišnov, Zastávka, SZaŠ Rajhrad, SOŠ SOU Kuřim.

Krajské kolo se konalo tradičně v Břeclavi. Zde již byla obrovská konkurence, protože většina soutěžících jsou závodní atleti. V loňském roce se naše družstvo umístilo na krásném 3.místě. To byl ještě členem týmu David César, který nasbíral většinu bodů.

V letošním roce se na horní příčky nepomýšlelo. Ovšem naši závodníci nastoupili na atletický ovál s obrovskou bojovností a vůlí uspět co nejlépe. Mnoho z nich si vytvořilo osobní rekordy a díky týmovému duchu, fandění a psychické podpoře si odvážíme nečekané, ale zasloužené 4. místo. Pouhých 100 bodů nás dělilo od bronzové medaile.

Nejhodnotnější výsledky :

Pavel Záděra – 3. místo –  1500 m – 4:27,07 , 3. místo – skok vysoký – 173 cm

Martin Hlavinka – 4. místo – 100 m – 11,93 s , 2.-3. místo – 400m – 52,3 s

Tomáš Jurajda – 6. místo –  skok vysoký – 169 cm

Družstvo dále tvořili tito studenti – Kamil Vokurek, Jan Beránek, Tomáš Duda, Jan Michálek, Lukáš Procházka, Pavel Ptáček, Marek Procházka a Jiří Krtička.

Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci gymnázia. Maturantům, kteří družstvo opouštějí, přejeme mnoho dalších sportovních a studijních úspěchů a pěkných vzpomínek na atletické závody.