Bergamo

Náš výlet do Italského města Bergamo byl opravdu vydařený. Viděli jsme a zažili spoustu věcí a všechny tyto zážitky si budeme pamatovat určitě ještě hodně dlouho.

Během několika dnů jsme měli možnost si prohlédnout samotné město, ať už novou, tak i historickou část. V té se nachází spousta ukázek tradiční italské architektury a památek, ale také Museo Civico Scienze Naturali Enrico Caffi. Jedná se o přírodovědné muzeum plné exponátů, které zahrnují jak historické nálezy, ukázky rozmanité fauny celého světa a různé druhy minerálů, tak i artefakty dokumentující proces vývoje člověka. Muzeum je velmi dobře uspořádáno a každý si tam najde něco svého. Jako zajímavost by se daly zmínit živé exponáty v podobě strašilek, mravenců, včel i housenek bource morušového. Pro návštěvníky (především pro děti) je důležitá i interaktivita muzea. Naleznou zde různé tabule a ukázky exponátů, na které si mohou i sáhnout a více si tak návštěvu muzea užít.

Dále jsme navštívili například Faunistic Park Le Cornelle ve Valbrembu. Jedná se o ZOO park, kde bylo opět mnoho k vidění, např. šelmy, různé druhy ptactva, plazi aj. Park má opravdu příjemnou atmosféru a své návštěvníky postupně provází kolem veškerých exponátů. Jsou chvíle, kdy se ke zvířatům dostanete opravdu blízko, a nebýt skla, nebo ohrady, mohli byste si je třeba i pohladit.

Celý výlet jsme si opravdu užili a jak lidé, se kterými jsme se třeba i letmo bavili, tak město samotné nás přivítalo s otevřenou náručí.