Beseda s absolventy

První z letošních  čtyř besed s absolventy konaných k 100. výročí založení gymnázia proběhla na půdě školy v úterý 5. února. Šedesátka účastníků se mohla seznámit s mladými kuchaři, absolventy našeho ústavu,  Janem Vorlem a Janem Michálkem, kteří se po maturitě rozhodli vydat trošku jinou cestou.

Jan Michálek si připravil prezentaci o svých cestách po Kanadě,  USA a Dánsku, kde samozřejmě hrála gastronomie velkou roli, a o svých zkušenostech ze špičkových restaurací, kde pracoval jako stážista. (Příští měsíc odjíždí na Nový Zéland.) Jan Vorel se pochlubil svými zkušenostmi z vaření ve špičkových restauracích a účinkování v kuchařské soutěži MasterChef Česko. Nemohl však posluchačům mnoho prozradit,  a tak se ani nedověděli, jak si vedl ve finálové šestnáctce, a musí si počkat na výsledek v televizi.

Součástí besedy byla i miniochutnávka na lžičkách – tentokrát konfitované kachní prso a vegetariánské sousto.

Pobesedovat s absolventy přišli lidé různého věku. V učebně panovala velmi přátelská atmosféra, dotazy na oba aktéry pršely ze všech stran. Po více než hodině odcházeli všichni nadmíru spokojeni.

První beseda byla na výbornou. Těšte se na další. Seznam všech besed najdete na našich stránkách v sekci „Slavíme 100 let“. Nezapomeňte se prosím předem přihlásit na recepci ve škole.

PhDr. Milena Špiříková