Blahoslavíci popřáli gymnáziu

Gratulaci gymnáziu ke stoletému výročí jeho založení připravili zpěváci gymnaziálního sboru Blahoslavíci a Pěveckého sboru Blahoslava Hajnce. Obě tato tělesa spojuje nejen láska k hudbě, ale také umělecká vedoucí Eva Hajncová.

Slavnostní koncert v  Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích v úterý 5. února zahájila ředitelka GJB Ing. Ivana Čermáková. Ve svém projevu krátce seznámila s činností gymnázia a jeho nezastupitelným místem ve výchově a vzdělávání v regionu. Poté členka sboru, absolventka gymnázia Kateřina Orságová, provedla posluchače  historií studentských pěveckých sborů na ivančickém gymnáziu.

V následujícím pásmu  zazpívaly oba sbory nejen písně klasické, ale i spirituální, lidové nebo populární. Na kytaru doprovázela Marta Halámková a Anna Prášková, na příčnou flétnu Zuzana Halámková , na perkuse Lubomír Skála.

Zaplněná výstavní síň Alfonse Muchy odměnila účinkující neutuchajícím potleskem. Narozeninový dárek se velmi vydařil. Pokud jste ho promeškali, sledujte naše internetové stránky, kde v sekci Slavíme 100 let najdete další zajímavé akce.

PhDr. Milena Špiříková