Den otevřených dveří

V pátek 17. února 2017 se na našem gymnáziu konal Den otevřených dveří. Byl v tomto školním roce již druhým v pořadí.

Tentokrát mohli zájemci od 11:30 nahlédnout do výuky, až do 16 hodin byly zpřístupněny odborné učebny – fyzika, biologie, chemie, počítačové učebny a další prostory školy. K vidění byly ve dvou třídách výstavky prací a úspěchů studentů v českém jazyce a cizích jazycích, v hudebně pracoval divadelní kroužek.  Po celou dobu měli možnost rodiče i zájemci o studium   v ředitelně školy získat informace o studiu přímo od toho nejpovolanějšího  – ředitele školy Mgr. Radka Musila.

Největší úspěch měla kvadrokoptéra – projekt studentského týmu BADRON, o které si na našich stránkách můžete přečíst. Tvůrci nejdříve seznámili se svým výrobkem pomocí názorné prezentace a pak na školním hřišti předvedli let kvadrokoptéry a její funkce v praxi.

Jak už bývá zvykem, jako průvodci fungovali studenti, kteří zájemcům dokázali sdělit mnoho zajímavostí ze svého působení na škole a podělit se se svými zkušenostmi.

Návštěvníků školy bylo tentokrát až neočekávaně hodně. Přišli se podívat i mnozí absolventi,  kteří  ke studiu na gymnáziu hlásí pro příští školní rok svoje děti.

 

PhDr. Milena Špiříková