95 let od založení Gymnázia Jana Blahoslava

95_vyroci

Gymnázium Jana Blahoslava v Ivančicích si v sobotu 27. září 2014 připomnělo 95 let od svého založení. Oslavy se konaly pod záštitou a za účasti hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška.

V rámci oslav proběhl Den otevřených dveří, při němž měli možnost školu navštívit absolventi i široká veřejnost. Hned ve vestibulu byli uvítáni studenty, kteří je školou provedli. K lepší orientaci sloužily antické sloupy – rozcestníky, s textem, který srovnával antické ideály se současnou realitou.

Součástí oslav bylo nejen vystoupení školního dramatického kroužku a školního pěveckého sboru, vyhodnocení literární soutěže na téma „Čas“, módní přehlídka, ale i hudební odpoledne. Během hudebního odpoledne vystoupili populární muzikáloví zpěváci Josef Vágner a Roman Vojtek a skupina Rock String.

U příležitosti oslav se konalo také slavnostní setkání současných i bývalých zaměstnanců GJB. Zúčastnili se ho hejtman JM Kraje Michal Hašek, starosta města a poslanec MUDr. Vojtěch Adam, senátor Prof. MUDr.Jan Žaloudík, CSc., poslanec Mgr. Petr Adam a člen rady JMK Mgr. Marek Šlapal.

Odpoledne a v podvečer též proběhlo setkání absolventů v Besedním domě.