Den plný knih

Dne 3. 10. 2023 se naše třídy 3. C a 3. D zúčastnily akce Knihkvíz, která se konala v parku Šelepka v Brně. Měli jsme možnost poslechnout si výklady o různých knihovnách v Brně.

Součástí Knihkvízu byla i soutěž o to, která skupina si zapamatuje nejvíce informací z jednotlivých stanovišť. Všechny týmy vyhrály dárkový balíček plný jídla a dalších suvenýrů. Ten jsme si následně mohli vychutnat v krásném parku před tím, než nás čekala další akce.

Jako druhá věc na pořadu byla exkurze v Moravské zemské knihovně. Zde jsme si mohli důkladně prohlédnout všechna patra knihovny a zjistit, kde se nacházejí jednotlivé kategorie knih. Dozvěděli jsme se také, jak si můžeme jednotlivé knihy vypůjčit a také jak funguje elektronická knihovna. Součástí MZK je i Knihovna Milana Kundery, kde se nachází autorovy výtisky až v 50 různých jazycích.

Poslední zastávkou byla Knihovna Jiřího Mahena. Zde jsme se také zúčastnili prohlídky, která se ale lišila od té předešlé. Kromě klasických knih jsme měli možnost prohlédnout si půjčovnu CD a DVD a také hudební knihovnu.

Akce byla zábavná a edukativní.

Studentky 3. C