Duch Vánoc

Abychom si zpříjemnili čekání na Vánoce a vánoční prázdniny, vznikl na studentské radě nápad uspořádat adventní soutěž. Ta probíhala mezi třídami ve třech „disciplínách“ v průběhu celého prosince.

Ve čtvrtek 5. prosince se žáci 3. ročníků převlékli za skupinu andělů a čertic v čele s malou Mikulášicí s velkou berlou. Hodným žákům rozdávali bonbóny a ty zlobivé na výstrahu ostatním viditelně označovali černými znameními na tváře „hříšníků“. Úkolem všech tříd bylo zazpívat mikulášské výpravě libovolnou písničku.  Za svůj pěvecký výkon byly pak náležitě ohodnoceny 0 – 5 body.

Druhou částí vánoční soutěže byla výzdoba tříd. Fantazii studentů se meze nekladly a po pár dnech se začaly místnosti strojit do vánočního šatu. Nechyběly nazdobené živé stromečky, které provoněly celou školu, barevné řetězy, adventní věnce, jmelí, papírové vločky, světýlka a ani dárečky.

Celá soutěž vyvrcholila v pátek 20.prosince, kdy žáci, a dokonce i někteří učitelé, přišli oblečeni do vánočních motivů – s baňkami v uších, obmotaní řetězy, s vánočními  čepičkami, sobími rohy, někteří ze sebe udělali dárek nebo vánoční stromeček, byl tu i anděl, a dokonce celý živý betlém vytvořený ze studentů 2.A. Po skončení tradičního mezitřídního basketbalového zápasu se všichni hráči odebrali za ostatními na besídky a proběhlo ohodnocení této poslední disciplíny.

Myslím, že se celá soutěž vydařila a v poslední školní předvánoční den se stal „Duch Vánoc“ našim novým spolužákem.

Chtěla bych poděkovat všem zúčastněným za pěkné zpestření předvánočních dnů. Zvláštní poděkování patří třídě 2.C, která si dokonce zařídila živého Santu Clause hrajícího na saxofon. Pan profesor Světlík se role Santy zhostil znamenitě, tóny saxofonu dokonce vylákaly žáky ze tříd na chodbu, kde jsme si následně všichni společně s úsměvem na tváři zazpívali několik krásných koled. Prostě jak vystřihnuté z amerického filmu…

Výsledky:

1. místo – 1.A

2. místo – 2.C

3. – 4. místo – 2.A a 6.A

Vítězům gratuluji a doufám, že podobných parádních akcí bude na škole čím dál tím víc.

Barbara M. Schweizerová, 8.A