Erasmus+ Španělsko 2023

Ve dnech 1. – 6. října jsme se zúčastnili našeho posledního výjezdu v rámci projektu Erasmus+, a to do menšího španělského městečka Camarles. Šest studentů ze 7. A pracovalo společně se studenty z Německa, Řecka, Itálie a Španělska na tématu Bullying (Šikana).

Během workshopů, které nám místní škola připravila, jsme se zaměřili především na prevenci šikany, jak proti ní bojovat a jak vytvořit co nejbezpečnější prostředí na školách. Porovnávali jsme také výsledky dotazníků z jednotlivých zemí na dané téma.

Kromě toho jsme měli možnost vycestovat do okolí a prozkoumat oblast delty španělské řeky Ebro, kde jsme se kochali nádherným výhledem na hejna plameňáků. Také jsme navštívili nedaleké město Tarragonu a poznali jeho kulturu.

Po hromadném rozloučení s hostitelskými rodinami i ostatními studenty jsme zamířili do blízké Barcelony. Prošli jsme si zde ty nejkrásnější stavby navržené světoznámým architektem A. Gaudím, mezi něž patří např. slavný chrám Sagrada Familia, Park Güell anebo originální domy Casa Batlló a Casa Milà.

Díky tomuto výjezdu jsme si procvičili své komunikační schopnosti v cizím jazyce, seznámili se s kulturami jiných zemí a rozvinuli nová přátelství po celé Evropě. Mimoto jsme se naučili i respektu a toleranci ve školním prostředí. Máme spousty báječných zážitků a už se všichni těšíme, až budeme moct brzy přivítat zahraniční studenty u nás na gymnáziu!

Jitka Růžičková