Erasmus+ ve Francii

Deset studentů a čtyři učitelé našeho gymnázia navštívili v týdnu 11. – 17. 5. Francii, a to v rámci projektu Erasmus+.

První den jsme se procházeli krásnou Paříží. A k Paříži přeci patří také návštěva Eiffelovy věže. Další den jsme se vydali na krátkou návštěvu muzea Louvre. Když jsme se později tohoto dne dostali do města Auxonne v Burgundsku, setkali jsme se se studenty ze střední školy Lycée Prieur de la Cote d’Or.

S těmito studenty jsme strávili krásný a nezapomenutelný týden. Během týdne jsme se seznámili jak se studenty, kteří nás přivítali, tak i s řeckými studenty, kteří tu měli též výměnný pobyt. Také jsme navštívili okolní města (Besançon, Dole, Dijon /ano, hlavní město Burgundska/), kde jsme měli možnost prozkoumat tamější památky a dozvědět se více o kultuře místních.

Hlavní náplní našeho programu však byl program EN-GA-GE, v němž spolupracují studenti z obou zemí na společném projektu vytváření výukové hry na styl textových adventur. Právě toto bude i hlavní náplní programu pro francouzské studenty, až k nám přijedou na začátku příštího školního roku. Už se na ně velmi těšíme.

Přijetí ze strany francouzských studentů bylo velice milé. Chovali se k nám velice přátelsky a snažili se nám všelijak vyjít vstříc, např. právě díky nim jsme si mohli prohlédnout město Dijon.

Pevně věřím, že každý z nás tady nabral nezapomenutelné zážitky a je za ně velice vděčný.

Za všechny účastníky Matěj Šprync