Erasmus+ ve Francii

Ve městě asi dvojnásobné velikosti města Ivančice s názvem Fougères ve východní Bretani se nachází lyceum, se kterým naše škola navázala spolupráci v rámci projektu Erasmus+. Po pobytu výměnného studenta Jéremyho u nás na podzim, jsem byl na řadě já. A tak jsem strávil dva týdny (11. 2. –24.2.) u Jéremyho ve Francii.

Během týdne jsem normálně navštěvoval zdejší výuku s francouzskými studenty na střední škole Lycée Professionnel Jean Guehenno. Je to škola o asi čtyřnásobném počtu studentů než naše gymnázium. Zažil jsem si tedy, jaké to je být francouzským studentem, i když jen tak trochu. Vzhledem k tomu, že neovládám francouzštinu, jsem velice vděčný, že většina hodin, do kterých jsem přišel, byly hodiny angličtiny. Výuka začínala jako u nás, tedy většinou v osm, a končilo se obvykle okolo šesté hodiny večerní.

Během mého pobytu ve Francii jsem měl také příležitost projít a prohlédnout si několik památek i v právě zmiňovaném Fougères. Rád bych vyzdvihnul to, že jsem měl tu možnost navštívit obydlený ostrov Mont Saint Michel. Mimo památek jsem měl také to potěšení ochutnat řadu specialit místní kuchyně.

Tuto zkušenost jsem si velice užil a rád bych ji doporučil komukoliv dalšímu.

Matěj Šprync 6.A