Evropský den jazyků

V pondělí 26. září jsme si jako každý rok připomněli, že obyvatelé Evropy se mezi sebou umí dorozumět mnoha národními jazyky, ale především je spojuje angličtina.

Dvě studentky – Veronika Hándlová ze 7.A a Aneta Sklenská z 8.A, které strávily minulý školní rok studiem v Ekvádoru a Spojených státech, zaujaly svým vyprávěním studenty několika tříd gymnázia. Představily své hostitelské země, rodiny, zvyky, výuku i způsob, jakým trávily svůj volný čas. Jejich povídání bylo rozhodně velmi zajímavé a vyvolalo řadu dotazů.

Další část dne strávili studenti návštěvou představení Peter Black Divadelního centra ze Zlína – nestátního divadla, jehož repertoár tvoří atraktivní anglicko-české inscenace profesionálních divadelníků. Hra, jejíž název v překladu připomíná karetní hru Černý Petr, rozehrává příběh člověka, který jednoho dne přišel úplně o všechno a musí začít svůj život od nuly, když nemá kde spát, co jíst, práci, přátele, rodinu.

Herci i přes vážné téma rozehráli příběh s humorem a patřičným nadhledem, což studenti i vyučující ocenili, jak lze usuzovat z reakcí přímo při představení, tak i následnou diskusí o hře.

Mgr. Eva Fukanová