Exkurze AdMaS

Žáci pátého a šestého ročníku osmiletého gymnázia se v úterý 21.6.2022 měli možnost zúčastnit vzdělávacího programu AdMaS na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně. AdMaS je výzkumné centrum zaměřující se nejen na technologie v oblasti stavebnictví, ale i dopravních systémů a infrastruktury měst a obcí.

Každé z menších skupin studentů se vždy ujal průvodce, který je celým programem provedl. K úspěšnému dokončení bylo nutné splnit všechny naučné úkoly a aktivity, navštívit osm připravených stanovišť a přitom získat pro svou skupinu co nejvyšší počet bodů. Každé stanoviště reprezentovalo jiný studijní obor na Fakultě stavební VUT. Měli jsme tak možnost blíže se seznámit s daným oborem a lépe pochopit, co všechno studium právě této vysoké školy obnáší.

Vyzkoušeli jsme si například hledání geodetických bodů pomocí speciálních zařízení, mnozí z nás v sobě možná objevili manažerské dovednosti při stavbě domečku z Lega, po slepu poznávali různé druhy stavebních materiálů, pokusili se co nejvýhodněji vybavit model bytu nebo podle návodu sestavit model moderní ekologické střechy.

Byly nám také představeny různé letní programy, které VUT zdarma pořádá pro studenty druhých a třetích ročníků. V průběhu prázdnin jich proběhne hned několik a každý z nich bude zaměřen na jiný obor. Kdo by měl tedy chuť se nějakého z nich zúčastnit, určitě neváhejte a navštivte jejich stránky.

Bára Pazourková 6.A