Exkurze do Evropského parlamentu ve Štrasburku

Ve dnech 25. až 28. března se sedm zájemců z řad studentů zúčastnilo exkurze do Evropského parlamentu. Tento jedinečný zážitek umožnilo pozvání pana europoslance doc. JUDr. Pavla Svobody, který v nedávné době navštívil naši školu a diskutoval zde o tématech spojených s Evropskou unií.

Studenti měli možnost nahlédnout do prostor Evropského parlamentu a na vlastní oči vidět debatu europoslanců v hlavním jednacím sále. Architektura budovy všechny uchvátila a velkým přínosem byla také přednáška o fungování evropských institucí a následná diskuze.

V rámci výletu si žáci mohli prohlédnout historické centrum Štrasburku, projet se lodí po řece nebo nahlédnout pod pokličku místní gastronomie. Zajímavým zpestřením programu byl také výlet do nedalekého města Colmar nebo do malebné vinařské obce Riquewihr, kde byla připravena drobná ochutnávka francouzských vín a večeře plná místních specialit.

Celý výlet byl krásný zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Je velmi přínosné, že studenti mohli nahlédnout do tak významné instituce, jakou je Evropský parlament a získat cennou zkušenost do života.

Dušan Badin (4. C)