Exkurze do našeho hlavního města

Téměř padesát studentů ze tříd 5.A a 1.C se dne 23. 10. 2017 zúčastnilo politologické exkurze do našeho hlavního města.

První krátké zastavení bylo ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně, kde se mimo jiné nachází i budova Senátu Parlamentu ČR.

Poté jsme se přemístili na ulici Sněmovní, kde má v několika historických palácích sídlo Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Tam nás uvítal pan Petr Adam, absolvent GJBI a nyní již bývalý poslanec. Za pomoci milé paní průvodkyně nás pak provedl Thunovským palácem, navštívili jsme např. kuloár a sál Státních aktů, nahlédli jsme i do hlavního jednacího sálu. Poté jsme barokním schodištěm sešli do přízemí objektu, kde následně v jedné menší zasedací místnosti proběhla debata s panem Adamem na aktuální politická témata.

Přes Karlův most a vltavské nábřeží s krásnými výhledy na panorama Pražského hradu jsme se přesunuli na Václavské náměstí, kde následoval krátký rozchod. Poté jsme pokračovali k budově Muzea komunismu, v němž jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku. Studenti se zde mohli dozvědět mnoho informací o životě v době totalitního komunistického režimu v bývalém Československu.

Mgr. Dvořáková Kateřina