Festival Ruské jaro na Moravě

V úterý 24. 3. 2015 jsme navštívili AS Club Brno, kde proběhl Den ruského jazyka. Konal se v rámci festivalu s názvem Ruské jaro na Moravě. Jednalo se již o sedmý ročník, věnovaný 70. výročí osvobození České republiky od fašismu.

Kolem deváté hodiny jsme měli sraz na tramvajové zastávce Nové sady. Zde nás uvítal velmi příjemný muž ruského původu, se kterým následovala prohlídka města Brna. Dozvěděli jsme se všichni mnoho zajímavých věcí, o kterých mnozí z nás nevěděli. Naučili jsme se dokonce poznat, kolik je hodin na místních moderních hodinách, což mnoho lidí neumí. Také jsme navštívili památky jako je Petrov a Zelný trh. Celá prohlídka samozřejmě probíhala v ruském jazyce.

Další program probíhal v prostorách AS Clubu, kde jsme se učili známý ruský tanec, vyráběli jsme pohlednice pro vojáky a učili se říkat ruské jazykolamy. Dostali jsme i malé občerstvení.

Velmi se mi tato akce líbila. Nejvíce mě zaujalo, jak na nás byli všichni příjemní a hodní. Pokud se bude i příští rok tato akce konat, určitě neváhejte a připojte se.

Pavlína Buršíková