HÁZENKÁŘKY GJB – ČTVRTÉ NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Ve dnech 5. – 6. prosince 2017 se dívky vyššího gymnázia zúčastnily mistrovství České republiky v házené. Po náročné pětihodinové cestě jsme se zabydlely v šatně a začaly nasávat atmosféru mistrovství. Všechny jsme byly  namotivované a odhodlané předvést co nejlepší výkony. I přes velmi úzký kádr jsme bojovaly v každém zápase nadoraz.

Nejvíce nám chyběla Verča Velebová, která onemocněla. Právě její nepřítomnost byla ve hře znát, v kvalifikaci byla jednou z opor. Avšak po dlouhodobé absenci se k týmu přidala Bára Vavroušková, která kvalitními výkony přesvědčila, že ani střední spojka pro ni není těžký oříšek.

Jako prvního soupeře nám los přidělil Gymnázium Opatov Praha, které jsme zdolali o 2 branky. Druhým, o něco lehčím soupeřem nám byla  Zdravotnická škola Plzeň. V utkání jsme zvítězily 25: 15. Po vítězství ve skupině nás čekal těžký soupeř ze Zlína s celou řadou vynikajících házenkářek. Zápas byl kvalitní, avšak pro nás s nešťastným koncem.

Do druhého dne jsme si s sebou nesly prohru se Zlínem, a proto jsme se opět setkaly s Prahou v boji o 3.místo. Tento zápas nám byl osudný a tentokrát méně šťastný. Celý zápas jsme dotahovaly a nedokázaly vyrovnat, až ve zlomový okamžik 3 minuty před koncem jsme srovnaly skóre. Vítěznou branku jsme vstřelit nedokázaly. Následovala střelba sedmimetrových hodů, v nichž byla neomylná Klára Kovářová. Bohužel v celé sérii sedmiček jsme prohráli rozdílem jediné střely  a ze třetího místa se radovaly hráčky Prahy. Do šaten jsme odcházely velmi smutné a totálně vyčerpané. Bohužel na nás zbylo „pouze“ 4. místo.

Když se na to díváme zpětně, 4.místo na MČR je krásné. Tímto bych chtěla poděkovat panu učiteli Missbachovi a panu řidiči Molentovi, kteří se o nás celou dobu starali a hlavně byli důležití pro konečný výsledek. Obrovská gratulace putuje k děvčatům, která si dokázala sáhnout na dno svých sil a většinu těžkých utkání odehrála bez střídání.

Hráčky: Michaela Bendová, Petra Šiplová, Klára Kovářová, Kateřina Haladová, Barbora Vavroušková, Tereza Bučková, Karolína Dužíková, Tereza Trejtnarová a Sára Zedková.

Barbora Olšová (7.A), členka realizačního týmu