Hejtmanův pohár

Ve středu 6. listopadu byl slavnostním vyhlášením výsledků a oceněním nejlepších škol z celé České republiky zakončen v pořadí už pátý ročník soutěže Hejtmanův pohár, kterou pořádá Asociace amatérských sportů ČR (AAS ČR). Naše škola se do soutěže ve školním roce 2018/19 zapojila poprvé a to velmi úspěšně, když skončila v Jihomoravském kraji na 2. místě a získala tak poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Decathlon  v hodnotě 4.000 Kč.

Předání cen nejúspěšnějším školám se konalo v krásných prostorách Brožíkova sálu pražské Staroměstské radnice za účasti škol ze všech koutů republiky, radního hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Víta Šimrala a dalších zástupců z řad radních některých krajů. Cenu pro naši školu převzali vyučující tělesné výchovy a vybraní zástupci z řad žáků, kteří mimořádně přispěli k bodovému zisku naší školy. Po vyhlášení jsme si mohli prohlédnout i další prostory radnice a Staroměstského orloje.

Hejtmanův pohár je soutěž, která je postavena na zdolávání opičí dráhy, jejíž propozice určuje Asociace amatérských sportů ČR jakožto organizátor. Zároveň jsou v průběhu soutěže vypisovány různé hejtmanské výzvy, kde mohou žáci uplatnit i další svoje dovednosti.

https://prahatv.eu/zpravy/stredocesky-kraj/stredocesky-kraj/11642/pohar-dostali-ti-nejvsestrannejsi

Mgr. Veronika Šiplová