Holky, děkujeme – jste fakt mistři!

 

REPUBLIKOVÉ FINÁLE AŠSK ČR V HÁZENÉ PRO ROK 2019 pořádané GYMNÁZIEM JANA BLAHOSLAVA IVANČICE

Na úterý 16. a středu 17.dubna se naše studentky – házenkářky moc těšily. Byli jsme totiž pořadatelem RF AŠSK ČR pro rok 2019 v házené dívek – dorostenek. Fakticky mistrovství České republiky středních škol v házené dívek.

Turnaj byl dvoudenní, protože každé družstvo muselo odehrát 2 zápasy ve skupině, zápas o postup ze skupiny a o konečné umístění.

Naše děvčata se střetla ve skupině s družstvem Gymnázia J. Kainara Hlučín, které porazila nejtěsnějším výsledkem 13:12. Ve druhém střetnutí proti týmu OAHŠ Havlíčkův Brod jsme také zvítězili (20:11) a čekal nás boj o finále. Ten se nám velmi povedl a porazili jsme po výborném výkonu družstvo OA Plzně. A vytoužené finále bylo naše a možnost bojovat o titul se nám otevřela.

Finálovým soupeřem bylo opět družstvo Gymnázia J. Kainara Hlučín s vynikající interligovou hráčkou Eliškou Desortovou, která byla nejlepší střelkyní celého turnaje.

Na zápas jsme se s děvčaty velmi dobře připravili. Finále bylo tady. Sportovní hala zaplněná fandícími studenty našeho gymnázia a žáky ostatních škol vytvořila nádhernou kulisu tomuto – pro nás velkému – finále. Celou atmosféru dokreslila účast regionální ivančické televize i veřejnoprávní České televize. Utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné. Holky odehrály utkání výborně takticky a hlavně bojovaly jako o život za svoje gymnázium.

Podařilo se, zvítězili jsme 15:13 a družstvo získalo titul mistr České republiky středních škol.

Moc bych chtěl poděkovat celému týmu za bojovnost a obrovskou vůli zvítězit. Tým tvořily tyto hráčky – v brance Petra Šiplová, Barbora Vavroušková – 21 branek, Klára Kovářová – 4, Barbora Olšová, kapitánka týmu ivančického gymnázia, – 16, Kateřina Haladová – 3, Karolína Dužíková – 6, Natálie Rausová, Marika Kocábová – 9, Michaela Bondová – 7, Veronika Velebová – 6, Tereza Trejtnarová.

Součástí slavnostního závěrečného ceremoniálu bylo i dekorování nejlepších jednotlivců:

PETRA ŠIPLOVÁ, GJB IVANČICE – nejlepší brankářka RF AŠSK

ELIŠKA DESORTOVÁ, GJK HLUČÍN – nejlepší střelkyně RF AŠSK – 41 branek

BARBORA OLŠOVÁ, GJB IVANČICE – nejlepší hráčka RF AŠSK – 16 branek

BARBORA VAVROUŠKOVÁ – ALL-STARS TÝM, pivotmanka – 21 branek

Celá akce byla výborně připravená a realizační tým pod vedením pana Pavla Vavrouška odvedl obrovskou profesionální práci. Moc děkujeme za fanouškovskou podporu všem studentům a vedení školy v čele s paní ředitelkou Ivanou Čermákovou. Ukázalo se, že práce s mládeží je v ivančickém házenkářském prostředí – klubu – jedna z nejlepších v České republice a i to nám umožnilo dosáhnout tohoto skvělého výsledku. Vyhráli jsme proto, že jsme byli jeden velký tým, který táhl za jeden provaz.

Ještě jednou – holky děkujeme.

Zdeněk Missbach, trenér – učitel

Internetové odkazy:

ČT:

https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/hazena/nejlepsi-stredoskolske-hazenkarky-vyrustaji-v-ivancicich/5cb863ac8b0b334bdbd5d2ce?fbclid=IwAR15Uw0pWxlCfDrR9ef4ndT7577EjhamNjNO3ISUyFRpeaXk0T5OsNzUZTY

BRNĚNSKÝ DENÍK:

https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/pohar-zustal-doma-hazenkarky-ivancic-opanovaly-stredoskolskou-sportovni-ligu-20190419.html?fbclid=IwAR1WeEcVEmXY-EAblIf8px_yAhzTC_Kii0KsfZu2dUcQqMgVr1xE2y3oInc

BRNĚNSKÝ DENÍK:

https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/nadejna-hazenkarka-olsova-z-ivancic-po-zraneni-zari-a-chce-pohar-se-skolou-20190415.html?fbclid=IwAR3OmDT7PVjw3rPXFS0mRrum4dAIzED2qhWJuZYIdZRCIDtHN80Oi1czSzk

FOTKY:

https://vapal.rajce.idnes.cz/2019-04-16-17_RF_ASSK_CR_v_hazene_-?

HAVLÍČSKOBRODSKÝ DENÍK:

https://havlickobrodsky.denik.cz/ostatni_region/finale-hazenkarek-bude-v-televizi-20190416.html