„Hudba je jazyk, kterému rozumí všichni lidé na světě.“

Tato věta mě dnes při rozhovoru s panem učitelem Světlíkem oslovila. Právě pan učitel Světlík nás každoročně hudebně naladil na vánoční atmosféru hraním na saxofon před kabinetem fyziky v poslední školní den před Vánoci. Letos se jeho vystoupení přesunulo, a to z důvodu speciálních kytarových Vánoc, kdy jsme si společně s kytaristy mohli zazpívat vánoční koledy.

Jak se to ale stalo, že nás každoročně provází v tento den vánoční melodie nejen pana učitele Světlíka, ale i dalších žáků?

Před 5 lety mě paní učitelka Kulašová namotivovala, abychom společně s dalšími nacvičili různé vánoční melodie a zahráli je o velké přestávce. Pilně s námi cvičila a podporovala nás, jsem jí nesmírně vděčná za tento nápad a podporu. Naše talenty vydřené v ZUŠkách jsme tak mohli využít i ve školním prostředí. Hudba skutečně spojuje, takže mezi muzikanty byli žáci napříč třídami.

A že z toho vzniklo i mnoho dalšího dobrého?

Ano, je to skutečně tak, mezi muzikanty byl i Vojta Eibel, který „odmítal“ hrát jen na Vánoce a tak založil orchestr, který vede dodnes a postupně se rozrůstá o další muzikanty a sdílí tak lásku k hudbě.

Hedvika Šikulová (8.A)