JCMM

JCMM (Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu) je zaměřeno na podporu nadaných studentů a lidských zdrojů pro vědu s působností v Jihomoravském kraji. Jedná se o specializované zájmové sdružení, jehož členy jsou Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Vysoké učení technické v Brně. Pořádá např. T-exkurze, Středoškolská odborná činnost (SOČ).

Středoškolská odborná činnost (SOČ)

Středoškolská odborná činnost je soutěž středoškoláků v řešení problémů v jednom z 18 vědních oborů, která probíhá formou prezentací na soutěžních přehlídkách. Nejúspěšnější řešitelé často reprezentují Českou republiku na obdobných mezinárodních soutěžích.

Nabízí středoškolákům nejrůznější aktivity, ať už je baví matematika, biologie, fyzika nebo chemie. Ti se mohou zúčastnit například pitvy na veterině, nebo soutěžit v týmu s kamarády v univerzitních laboratořích. Studentům pomáhá najít vhodného vedoucího SOČ a se získáním peněz na pokusy.

T – exkurze

Zábava, technologie a náskok ve škole

Chtěl by sis pohrát se skalpelem nebo odhalit důvody velkých katastrof? Zkusit ovládat metody pro izolaci DNA, anebo software pro modelování chemických reakcí ve 3D? Zajímaly by tě základy robotiky či výroby GMO? Že se k těmhle věcem ve škole nedostaneš?

Přijď na T-exkurzi! Ochutnej vysokoškolské studium, navštiv univerzitní laboratoře a zjisti více o oboru, který budeš chtít třeba v budoucnu studovat. Nabízená témata jako jsou veterinární medicína, mikrobiologie, počítačová chemie, bioinformatika, matematika, astronomie, molekulární biotechnologie, genetika. Registrace na T-exkurze probíhají 2x ročně, standardně v říjnu a v dubnu. Aktuální informace naleznete na webových stránkách http://www.jcmm.cz/projekt/t-exkurze/