Kampaň #KrajBezPlastu

Naše škola se v rámci environmentální výchovy zapojila do kampaně Jihomoravského kraje #KrajBezPlastu. Její součástí je akce #Nepetuj, která vznikla v reakci na letní song „Léto bez plastů“. Tato kampaň má za cíl snížit produkci PET lahví a také měnit myšlení lidí ve vztahu k zodpovědnosti za odpad.

Hlavní myšlenkou je opakovaně plnit jednu láhev. Pomoci můžete například tak, že si zakoupíte láhev na více použití, nebo samotnou PET láhev několikrát naplníte. Na tuto láhev můžete nalepit samolepku NEPETUJ. Na samolepce je vyobrazeno 15 lahví, a při každém jejím naplnění vybarvíte symbol PET láhve. Alespoň budete vědět, kolik PET lahví jste ušetřili.  Dále samolepka obsahuje číselný a QR kód. Jakmile přestanete láhev používat, načtěte QR kód ze samolepky nebo se přihlaste na www.nepetuj.cz, a vyplňte, kolikrát jste láhev naplnili. Více informací získáte na www.mojeodpadky.cz

Kromě dobrého pocitu, že podpoříte ochranu životního prostředí, se díky registraci své samolepky můžete zapojit do soutěže o věcné ceny od partnerů kampaně #Nepetuj.

Mgr. Hana Brabcová