Kulturně-historická exkurze do Prahy

6. září jsme, my žáci třetích ročníků, ranním vlakem odjeli do Prahy. S kufry, ale i mnoha očekáváními jsme se společně ještě ospalí doplahočili až do hotelu. První den jsme navštívili Vyšehrad i přilehlý hřbitov s legendárními osobnostmi naší historie. Hned poté, co jsme se vrátili na ubytování, začali jsme se chystat na venkovní divadlo pod žižkovskou věží.

Další den dopoledne jsme se vydali na Malou Stranu, kde jsme měli jedinečnou šanci navštívit Poslaneckou sněmovnu. Poté jsme lanovkou vyjeli na rozhlednu Petřín a viděli tak celé město jako na dlani. Už nám jen zbývalo dozvědět se něco zajímavého z našich dějin, a tak jsme rovnou zamířili do Národního muzea, které nám nabídlo spoustu rozsáhlých expozicí. A abychom neměli kultury málo, zavítali jsme do Národního divadla. Měli jsme tak možnost slyšet operu Carmen s obdivuhodnými výkony zpěváků.

Před námi byl poslední den. Vyrazili jsme proto na jednu z nepřehlédnutelných památek Prahy, a tou je Pražský hrad. Průvodci nás provedli historickou částí budovy a odhalili nám tajemství, která tento hradní komplex skrývá. Ohromila nás Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Závěrem jsme prošli Zlatou uličkou, sešli po Starých zámeckých schodech a poté se s Prahou rozloučili a vyrazili domů.

Výlet utekl jako voda, ale všichni jsme si ho moc užili. Už se těšíme na další společné zážitky!