Kulturněhistorická exkurze do Prahy

Ve dnech od 21. do 23. září se žáci 4. C, 4. D a 8. A zúčastnili exkurze do Prahy. Cílem bylo získat co nejvíce kulturních zážitků, vidět významné historické památky a dozvědět se nové informace o našem hlavním městě. První den, hned po ubytování na kolejích Strahov, jsme se odpoledne vydali metrem na Vyšehrad, kde jsme si prohlédli zdejší hřbitov. Viděli jsme mnoho hrobů slavných osobností z 19. století i z nedávné minulosti. Už za soumraku jsme pak vyjeli lanovkou na Petřín. Zdejší rozhledna nám nabídla unikátní zážitek v podobě úchvatného nočního výhledu na celou Prahu.

Druhý den jsme časně vstali a vydali jsme se do areálu Pražského hradu. Zde jsme prošli slavnou katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Poté jsme se po Starých zámeckých schodech přesunuli do nádherné Valdštejnské zahrady a v přilehlé Valdštejnské jízdárně navštívili výstavu malíře Alfonse Muchy, rodáka z Ivančic. Pak jsme zamířili na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli řadu krásných historických památek. Z náměstí jsme šli do nedalekého Židovského města, kde jsme zavítali do Staronové a Španělské synagogy a také samozřejmě na Starý židovský hřbitov. Zpáteční cestu na Strahovské koleje jsme naplánovali přes Karlův most, Kampu a Petřín. Večer jsme pak ještě zajeli do dejvického divadla Semafor na netradiční představení Kdyby 1000 klarinetů s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou v hlavních rolích.

Náš výlet jsme poslední den zakončili návštěvou Národního muzea. Z různých expozic sklidily největší úspěch Zázraky evoluce. Chvíli jsme ještě strávili na Václavském náměstí, a pak už vyrazili z autobusového nádraží Florenc zpátky do Brna a do Ivančic.

                Anna Ostrovská, 4. C