Labyrint – autorské studentské divadlo

Každý svoje místo hledá,

v tomhle divným světě,

občas se to nedá, ale

každý by měl vědět,

že nejde všechno přisuzovat,

jen a pouze osudu,

koukej život sám prožívat,

osudu dej přes hubu.

(Ondřej Fučík, autor textu)

Tato slova zazněla v pátek 26.9.2014 – v předvečer hlavních oslav 95. výročí založení GJB. Již potřetí mohla ivančická veřejnost navštívit autorské studentské divadelní představení, tentokrát pod názvem Labyrint. Název i hlavní myšlenku o hledání sebe sama jsme si vypůjčili z díla Jana Ámose Komenského Labyrint světa a ráj srdce.

Hlavní představitel Evžen se přestěhoval do nového města a hledá si cestu k novým spolužákům, která není díky jeho nesmělé povaze, lehká. Přes všechny peripetie s tím spojené, vše dobře dopadne. Svůj podíl na zvýšení jeho sebevědomí má i jeho děda, který ho seznamuje s příběhy ze svého života. V každé době se totiž člověk musí vyrovnat s tím, co se mu nelíbí nebo s čím nesouhlasí a je mu proti srsti.

Myslím si, že jak herci, zpěváci, hudebníci i diváci si představení užili. V hledišti bylo vidět nejen rodiče, prarodiče, ale i bývalé absolventy, kteří s autorským divadlem začínali a přišli se podívat na své pokračovatele. Na těchto představeních je nejcennější, že i tato tzv. tlačítková generace mající prst buď na mobilu či na klávesnici počítače, je schopna sama vytvořit scénář, napsat texty k písním, ty poté zhudebnit, zaranžovat a zahrát a zazpívat a rozdat radost ostatním. Vše vznikalo v hodinách hudební a dramatické výchovy pod vedením PaedDr. Elišky Suchánkové a Mgr. Miroslavy Šotové.

V pátek dopoledne toto představení shlédli žáci ZŠ TGM, ZŠ V.Menšíka, ZŠ Oslavany a ZŠ Ořechov.