Literární soutěž Rozsviťme Česko

Ve čtvrtek 19. prosince navštívily naše gymnázium členky nadačního fondu IMPULS, který se specializuje na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Tato nadace vypsala letos v rámci projektu Rozsviťme Česko literární a výtvarnou soutěž, ve které se dvěma našim studentkám podařilo získat cenu za své literární příspěvky. Tématem této soutěže byla Slunečnice, která zde „symbolizuje naději, světlo a malé soukromé slunce pro nemocné roztroušenou sklerózou“.

V kategorii „Středoškoláci“ vyhrála 2. místo v internetovém hlasování studentka oktávy Kateřina Nešpůrková a v kategorii „Školáci“ získala cenu poroty Kateřina Pokorná z tercie.

Hlavním cílem návštěvy členek nadačního fondu IMPULS bylo tedy předání cen a diplomů úspěšným dívkám. Uspořádaly také interaktivní přednášku o roztroušené skleróze, díky které se mohli studenti seznámit s tím, jak se toto onemocnění projevuje, jak rozpoznat jeho první příznaky, ale i to, že je toto onemocnění sice nevyléčitelné, ale pokud je zavčas diagnostikováno, tak se dá léčit velmi úspěšně.

V další části si mohli studenti sami procvičit některé své smysly, více je ocenit a nebrat je za samozřejmé. Mohli si lépe představit, jak se lidé s touto nemocí cítí, např. když se snažili postavit co nejvyšší hrad z kostek levou rukou oblečenou do teplé rukavice.

Oběma studentkám děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

Mgr. Kateřina Stránská