Lyžařský kurz 5.A, 1.C a 1.D

Ve dnech 28. ledna 2024 až 2. února 2024 proběhl lyžařský kurz naší školy pro třídy 5.A, 1.C a 1.D. Zimní sportovní kurz naší školy se letos poprvé konal v malebném horském středisku Karlov pod Pradědem, ležícím v srdci Jeseníků, které poskytuje ideální podmínky pro lyžařské aktivity. Žáci měli jedinečnou příležitost strávit týden plný zábavy, dobrodružství.

Během kurzu žáci pod vedením zkušených učitelů TV nejen zdokonalili své lyžařské dovednosti, ale prohloubili také znalosti o technice lyžování a bezpečném chování na sjezdových tratích a v horském terénu. Při společných večerech si užili spoustu zábavy při společných hrách a v závěru kurzu si všichni vyzkoušeli tradiční slalomový závod, který byl pro mnohé neopakovatelným zážitkem.

Bylo obdivuhodné sledovat, jak se naši žáci během kurzu zlepšují a překonávají sami sebe. Především žáci, kteří se s lyžováním setkali vůbec poprvé. Díky individuálnímu přístupu pedagogů a podpoře ze strany spolužáků dosáhli mnozí z nich skvělých pokroků.

Rádi bychom poděkovali všem účastníkům kurzu za jejich nadšení, úsilí a skvělou atmosféru, kterou vytvořili. Lyžařský kurz v Karlově pod Pradědem byl nejen skvělou příležitostí k vylepšení lyžařských dovedností, ale také nezapomenutelným týdnem plným zážitků. Těšíme se na další podobné akce a doufáme, že se jich zúčastní co nejvíce našich žáků.

Mgr. Veronika Moučková

vedoucí kurzu