Lyžařský kurz Čenkovice 2014

Ve dnech 19.1. – 25.1.2014 proběhl lyžařský kurz prvního ročníku v lyžařském středisku Čenkovice  v Orlických horách. Odjezd na kurz byl provázen obrovskou nejistotou, zda vydrží sníh.

Po příjezdu byli studenti ubytováni v hotelu Atlas, který doznává každým rokem řady vylepšení.  Dochází k postupné renovaci objektu a pokojů a hlavně kvality stravování. Bohaté snídaně formou švédského stolu a teplý oběd a večeře jsou na stále vyšší úrovni.

Během kurzu se vystřídaly snad všechny druhy počasí. A tak studenti lyžovali v dešti, mlze a v závěru týdne i velkém mrazu. Sami jsme nevěřili, že sníh vydrží celý týden. A v tom je další obrovská přednost tohoto střediska – zasněžovací technika a strojový park na špičkové úrovni. Dvě lanové dráhy – Čenkovice i Červená voda byly v provozu celý týden. Červená voda se chlubí i několika nej. Je to nejmodernější vyhřívaná lanovka v České republice a nejdelší sjezdová trať na Moravě.

Po týdenním výcviku se konaly závody v obřím slalomu, kde studenti ukázali velké zlepšení své lyžařské techniky. Jsme rádi, že jejich vůle a chuť do výcviku byla i ve dnech, kdy pršelo a byla mlha. Určitě budou na lyžák vzpomínat jen v dobrém.

Mgr. Zdeněk Missbach