Majáles aneb pápá maturantům

Nastalo čtvrteční ráno, když se ulice začaly plnit různorodými kostýmy. Jako každý rok i letos se studenti čtvrtých ročníků dočkali svého velkého rozlučkového dne.

Hned zrána 30. 4. 2015 jsme se vydali do ulic. Zatímco normálně bychom ještě spali nebo snídali, tentokrát jsme vzali pokladničky do ruky a v kostýmech vyrazili za východu slunce vybírat příspěvky na Majáles.

Naštěstí nám počasí přálo, a tak ani velmi odvážné kostýmy neměly žádné větší problémy.

Lidé, kteří šli do práce, děti, které šly do školy a ostatní kolemjdoucí si nás prohlíželi jako nějaké modelky. Z jejich tváří bylo vidět překvapení, občasný údiv a především nadšení. Šlo o příjemné zpestření jinak všedních dnů.

Tímto jim mnohokrát děkujeme za štědré příspěvky.

Krátce po osmé hodině jsme dostali naše poslední středoškolské vysvědčení. Nebyl však čas na smutek. Ihned na to se všichni studenti gymnázia a vážení hosté shromáždili ve školní jídelně, kde se konalo poslední rozloučení s maturanty.

Po slavnostním přivítání ředitele školy a pana starosty, kteří nám popřáli mnoho úspěchů u maturit i v budoucím životě, mohlo pásmo začít.

Program zahájila dětská taneční skupina Wanny Dance Oslavany svou nápaditou choreografií.

Jako první své představení předvedla třída 4. C, která si připravila vtipné zpracování každodenních zážitků s profesory a také několik písniček věnované právě učitelům.

Po zaslouženém potlesku se třídy vystřídaly a se svým programem začala i třída 8. A.

Naše třída konec střední školy pojala originálními výstupy. Na scéně se střídaly scénky ze života studentů, učitelské hlášky a také písničky doprovázené tanečními kroky. Myslím, že bylo znát, že každý student se na programu podílel, jak nejlépe uměl. Všichni jsme do posledního zvonění vložili neuvěřitelné množství energie a emocí.

Nakonec jsme poděkovali naší paní profesorce za veškerou pomoc a ochotu, kterou nám věnovala.

Každý učitel od nás dostal dárek spolu s pozvánkou na náš maturitní večírek.

Obě třídy byly odměněny ohromným potleskem. Bylo vidět, že se program líbil. Zároveň zde vládla smutná nálada… Přece jen šlo o poslední zvonění. Poslední chvíle na gymnáziu, poslední chvíle se spolužáky, poslední spolupráce. A tak ukápla i nějaká slza…

Tímto maturitní pásmo skončilo. Před školou se začaly řadit všechny třídy v kostýmech do průvodu. K vidění byly vidět masky ovoce, prvňáčků, vojáků, kostýmy ve stylu Velký Gatsby, duchové a spousta dalších.

Celý průvod společně s maturanty, profesory, kapelou a mažoretkami prošel obvyklou trasu za doprovodu mávání a podpory rodičů, kamarádů, dětí a místních občanů. Konečnou zastávkou byl památník Jana Blahoslava, po kterém nese naše škola jméno.

Jako každoročně zazněla studentská hymna a symbolicky byly položeny květiny.

Nakonec se všichni na památku skvělého posledního dne vyfotili s maturanty a celá akce tak byla u konce.

Jako každý rok měl i letošní Majáles velký úspěch a všichni si ho užili. Ovšem pro nás maturující, co stále nevíme, kam nás život nasměruje, byl tento den jedinečný a nezapomenutelný.

Zkrátka to byla perfektní tečka za celými osmi lety studia.

Lucie Huslíková, 8.A