Meč v rukou blázna – studentské autorské divadlo

 

V roce pětistého výročí narození Jana Blahoslava bylo zřejmé, že se tomuto tématu nevyhne ani autorské divadlo. Cesta k vytvoření příběhu byla sice trnitá, ale úspěšná. V procesu hledání informací o Janu Blahoslavovi jsme narazili na citát, ve kterém stálo „Meč v rukou blázna“.

Jeden ze studentů pronesl: ,,Meč v rukou blázna může být přece cokoliv. Třeba opilý řidič za volantem, člověk s chybnými informacemi, které zneužije, nebo schopnost médií překroutit zprávy.” Z tohoto nápadu se zrodil příběh s tématem reportáže o vědcích.

Za devět měsíců společné práce pod vedením PaedDr. Elišky Suchánkové a Mgr. Mirky Šotové se z nás stala dobrá parta. Při přípravách i představeních panovala na pódiu i v zákulisí místo trémy, stresu a strachu veselá nálada. A z reakce publika během odehraných představení i po nich bylo zřejmé, že jsme svůj úkol splnili skvěle.

To co se zpočátku se to zdálo beznadějné, se v průběhu roku přeměnilo v příběh dlouhý 100 minut, který se setkal s nadšenými ohlasy publika.

Anna Bajerová, 2.C