Mezinárodní soutěž „Tajemná místa mého města”

Městská knihovna ve Frýdku-Místku za spoluúčasti Ksiaznice Beskidzke v Bielsku-Bialej (Polsko) a Krajské knižnice v Žilině (Slovensko) vyhlásila XVIII. ročník mezinárodní literárně-výtvarné soutěže z cyklu „Tvoříme vlastní vydavatelství”, v letošním roce na téma: „Tajemná místa mého města” (příběh, který se mohl stát).

Úkolem soutěžících bylo vytvořit na tento námět ilustrovanou knihu o rozsahu 10 – 30 stran. Knihy nesměly být ani vázané knihařem, vše musela být ruční práce autora: text, ilustrace, technické zpracování. Zakázáno bylo např. skenování fotografií, užití klipartů atd.

Z našeho gymnázia se do této velmi náročné práce zapojila studentka kvarty Eva Imrichová. Vytvořila nádherný detektivní příběh pod názvem Procházka lesem a kolem řeky, který se odehrává v obci, v níž Evička žije, v Pršticích. Povídku nejen vymyslela, ručně krasopisně napsala, ale také sama ilustrovala a svázala.

Protože Eva pracovala na této knize několik měsíců, čekali jsme všichni s napětím, jaké bude rozhodnutí poroty. Velmi nás potěšilo, že byla pozvána dne 14. června 2017 na slavnostní předávání cen do Modrého salonku Městské knihovny ve Frýdku-Místku. Zde jí byl udělen diplom a cena za úžasné 2. místo v české sekci soutěže!

Evičce blahopřejeme a děkujeme jí, že dobré jméno našeho gymnázia šíří i za hranicemi České republiky!

PhDr. Jana Chocholáčová