Mik, Mik, Mikuláš

Dne 5. prosince 2014 na naši školu zavítali Mikuláš, čerti a andílci. Jako již tradičně se těchto rolí ujali studenti třetích ročníků – konečně jsme se tedy dočkali i my. Ráno jsme přišli do školy dřív, abychom stihli všechno nachystat. Ono to není jen tak si říct, že dneska budu čert. Než se člověk obleče do kožichu, než se namaluje, tak půl hodina uteče jako voda. Každý čert pak ještě dostal nějakou pěknou rtěnku na zmalování děcek a někteří si v pytlíku nesli i uhlí a brambory. Nejenom čertíci ale měli práci s kostýmy. I takový anděl potřebuje pěknou chvilku na nachystání. Pak už stačilo všechno doladit, popadnout seznam zlobivců a nějaký ten pytel a mohli jsme vyrazit.

Představme si naši senzační dvanáctku! Za čerty letos chodili Monika Ralenovská, Aneta Strádalová, Aneta Sklenská, Lenka Procházková, Valerie Šrenková, Adam Novák, Dominik Klusák a jako andělé Karolína Krčmová, Michaela Pavlovská, Romana Jatić a Vojta Badin.

Abychom stihli všechny třídy obejít, vyrazili jsme hned první hodinu. Za hlasitého řinčení řetězů a bouchání na dveře jsme doslova vtrhávali do jednotlivých tříd. V každé třídě se našlo pár jedinců, kteří byli na našem hříšném seznamu. Ti museli zazpívat písničku nebo říct básničku. Mezitím čerti obíhali třídu a nemilosrdně všechny zmalovali. Na závěr dostal každý student od andělů bonbon.

Aby to nebylo našim milým profesorům líto, připravili jsme si pro ně také malý program. Začalo to tím, že Mikuláš využil školního rozhlasu a svolal všechny do sborovny. Tam museli zazpívat písničku. Pochvalu má od nás především pan učitel Světlík, který všechny „nastartoval“. Mile nás překvapil i pan ředitel, který po chvíli přemýšlení zazpíval sólo. Nakonec od nás všichni dostali malou pozornost v podobě čokoládového Mikuláše.

Na závěr bych chtěl ještě říct, že i přes veškeré úsilí s námi některé třídy vůbec nespolupracovaly. Nebylo to nejspíš tím, že bychom je až tolik zaskočili, ale byli spíš otrávení. U vyších tříd jsme čekali nadšení menší, některé nás ale naopak příjemně překvapily. Bohužel to se u některých nižších tříd říct nedá. Ale i přes to jsme si den patřičně užili a budeme na něj vzpomínat.

Tomáš Jordánek, 7.A