Mik, miku, mik… Mikuláš

Ať už to byla prima, sekunda, tercie… či sexta, nikdy nesměla na našem gymnáziu chybět mikulášská besídka. Tohoto nelehkého úkolu jsme se letos chopili my studenti 3. ročníků. Ostatně je to tradice, že to vždy padne na třeťáky.

A jaké to letos bylo?

5. prosince 2013 jsme přišli normálně na osmou hodinu ráno. Namísto toho, abychom šli na vyučování, běželi jsme se převléci do volné třídy. Přípravy byly veliké. Na čerta vám totiž nestačí pouhé černé tričko a kalhoty. Každý správný čert musí mít pořádný kožich, rohy, ocas a někteří měli i vidle, řetězy a pytle na zlobivé děti. Povinná výbava čerta je uhlí, které jsme vyměnili za tužky na oči a rtěnky, na pomalování zlobivých tváří. Mezi čerty jste mohli zahlédnout Pavlínu Buršíkovou, Veroniku Saxovou, Kristýnu Macíkovou, Adélu Rausovou, Hanu Štefanovou, Lucii Huslíkovou, Vendulu Hrubešovou a Terezu Urbánkovou.

Role Mikuláše se skvěle zhostila naše spolužačka Kateřina Sychrová, která je paradoxně nejmenší a vlastní jemný hlas, ale i tak svou roli zvládla na jedničku.

No a andělé? Za ty šli naši spolužáci. Tentokrát kluci – Jan Kašparovský a Lukáš Procházka. Ano, opravdu kluci. Proč by také nemohli?

Letošní mikulášská byla opravdu netradiční. Pekelná děvčata, andělští kluci, mini verze Mikuláše a naše fotografka Sabina Fuchsová. V takovém složení jsme se celé dopoledne pohybovali po chodbách a třídách školy. Každá třída nám musela povinně zazpívat, někteří byli nuceni říct básničku. Snad každému ve třídě jsme namalovali něco na obličej, po případně ho přikrášlili toaletním papírem a ti méně šťastní, ale o to víc zlobiví šli do pekla! Nakonec každý student dostal alespoň bonbon.

A co se týče učitelů, ani těm se Mikuláš nevyhnul. I oni museli zpívat. Za odměnu dostali buchtu s mikulášskou tématikou, na které si všichni pochutnali. S menším zpožděním dorazil i pan profesor Světlík, který zazpíval sólo píseň a pobavil tak nejen nás, ale i kolegy ve sborovně.

Celá akce se vydařila. Bohužel jsme se setkali i s méně nadšenými spolužáky, kteří nám radost a energii ubírali, ale i tak jsme s naším výkonem velmi spokojeni. A snad se na mě nikdo nebude zlobit, když řeknu, že jsme byli jedni z nejlepších za celé ty roky.

Lucie Huslíková, 7.A