Na Erasmus do Krkonoš

Ve dnech 18.6.- 30.6. se pět studentek z 2.D vydalo na Erasmus do Krkonoš. Následujících 10 dnů strávily společně s dalšími studenty ze Slovenska, Maďarska a Litvy.
První dva dny se odehrály v seznamovacím duchu. Ty zbylé se více věnovaly tématu less online more present. Každý den byl rozdělen na 4 sessions (lekce), které obsahovaly 1,5 hodinový program ve formě naučných her nebo tvoření různých plakátů, samozřejmě celý v anglickém jazyce. Jeden den dostali za úkol ve skupinách jít do města, zeptat se náhodných kolemjdoucích na 10 otázek zaměřených na sociální sítě a čas strávený online a poté prezentovat výsledky ostatním. Jelikož se Erasmus konal v Krkonoších, nemohla chybět túra. Studentky se vydaly na nedaleké Dorečky, kde se odměnily zaslouženými borůvkovými knedlíky. Část výpravy pokračovala až na hranice s Polskem. Po celý týden studentky měly možnost nahlédnout do kultur ostatních zemí a ochutnat jejich pochutiny.

Poslední den se promítala videa natáčená během celého erasmu, všichni se loučili ani slzy nechyběly a už teď všechny naše studentky tuší, tohle nebyl jejich poslední Erasmus.