Návštěva vily Tugendhat a Moravského zemského muzea

Pomalu se začaly blížit Vánoce a s nimi dlouho plánovaný výlet 2.C do Brna. Čekala nás návštěva vily Tugendhat a Moravského zemského muzea. Jelikož prohlídka vily byla na dlouho dobu obsazená kvůli velikému zájmu, uskutečnil se náš výlet až nyní, v předvánočním čase.

Celá třída se sešla v 7.15 na Hlavním nádraží a naše dobrodružství mohlo začít. Přemístili jsme se tramvají k vile, kde si nás po menším čekání vyzvedla průvodkyně. A hurá na prohlídku! Začali jsme na terase, kde nám počasí bohužel moc nepřálo – kvůli husté mlze jsme byli ochuzeni o nádherný výhled na Brno. Ale nadšení nás neopustilo a pokračovali jsme směle dovnitř. Vybaveni pracovními listy jsme se dali vstříc vile a nahlédli do pokojů a veškerých místností, včetně zimní zahrady či kuchyně. Fascinovala nás jednoduchost, použité materiály a účelovost interiéru. Pomyslnou třešničkou na dortu byl přednes klavírních skladeb mých dvou spolužáků – v prostředí vily to byla jedním slovem nádhera!

V 11 hodin byla objednaná prohlídka v Moravském zemském muzeu, s tématem Velká Morava – což se nám perfektně hodilo do učiva dějepisu. Výklad již nebyl tak zajímavý, jak ve vile – přece jen, tam to bylo něco úžasného a nového. Nicméně jsme prohlídku úspěšně absolvovali a nabyli také nějaké nové poznatky.

Myslím si, že výlet se vydařil a páteční dopoledne jsme si skvěle užili. Navíc vánoční atmosféra v Brně tomu také dodala to pravé kouzlo!

Michaela Velebová, 2.C