Okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce

Studentka kvinty Veronika Hándlová, která naše gymnázium v loňském roce velice úspěšně reprezentovala v celostátním kole Konverzační soutěže v německém jazyce v kategorii II. B (studenti tercie a kvarty), vyhrála i přes svůj nízký věk (15 let) v letošním roce školní kolo kategorie III. A (studenti 1. – 3. ročníků vyššího gymnázia, tj. 15 – 18 let) a 29. ledna 2014 za naši školu bojovala v Brně v okresním kole této soutěže.

I když zde patřila k nejmladším, byla velmi úspěšná, získala 2. místo (s rozdílem 1 bodu na vítěze). Protože současně se studenty okresu Brno-venkov probíhala na stejném místě i soutěž studentů z Brna-města, vytvořila odborná porota výsledkovou listinu těchto dvou hojně zastoupených oblastí, a zde získala Veronika dokonce nádherné místo třetí (2 body za vítězem), kdy za sebou nechala i podstatně starší studenty brněnských gymnázií a dalších středních škol.

Veronice blahopřejeme za vynikající úspěch (ve škole studuje němčinu jako druhý jazyk, a to teprve 2, 5 roku) a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

PhDr. Jana Chocholáčová