Olympiáda v českém jazyce

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci a komplikace s distanční výukou neopustila žáky naší školy chuť soutěžit. V hojném počtu se přihlásili do soutěže Olympiáda v českém jazyce, jejíž školní kolo proběhlo v úterý 24. listopadu 2020.

Vzhledem k uzavření škol musela mít i tato soutěž distanční formu, se kterou si soutěžící však hravě poradili a řešili úspěšně zadané úkoly, které měly ověřit jejich znalosti z jazykové i slohové oblasti. Zvláště sloh odhalil, jak nadané žáky má naše gymnázium, protože s tématy V mé knihovničce nesmí chybět … a Kniha, kterou jednou napíšu si poradili jedinečným a hravým způsobem.

V kategorii určené pro žáky nižšího stupně víceletých gymnázií se na prvním místě umístil Tomáš Mráz ze 3. A, druhé místo obsadila Magdaléna Neužilová z téže třídy a třetí skončila Kateřina Pokorná ze 4. A.

S úkoly určenými II. kategorii, tedy žákům vyššího gymnázia, si nejlépe poradila Eva Maršálková ze 7. A, za ní skončil Ondřej Chotaš ze 6. A a tuto trojici uzavřela Kateřina Kračmarová z 8. A.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme jim štěstí v okresním kole, do kterého postupující vždy dva nejúspěšnější žáci z dané kategorie.

Mgr. Jaroslava Binderová