Postřehy z Anglie 2014

Studenti naší školy spolu se studenty Jazykové školy ALRETE Petry Krejčí se v termínu 7. – 15. června 2014 zúčastnili studijně-poznávacího pobytu ve Velké Británii. Tentokrát bylo naším cílem město Hastings a jeho blízké i vzdálenější okolí a také Londýn. Program byl bohatý. Kromě výuky jsme navštívili Hasting Castle, pašerácké jeskyně Smugglars Adventure , Canterbury se slavnou katedrálou, útesy Seven Sisters, Arundel Castle (2. největší hrad v Anglii po Windsoru), Portsmouth (místo narození Ch. Dickense, prohlídka bitevních lodí), Brighton (Sea Life Centre), Battle (místo bitvy u Hastings v roce 1066) a v neposlední řadě Londýn. V Londýně jsme prošli nejznámější místa, svezli jsme se na London Eye, a dokonce jsme na vlastní oči viděli královskou rodinu (Londýn totiž slavil královniny narozeniny).

Zde jsou postřehy našich studentů:

  • V Anglii se mi nejvíce líbil výlet do Londýna. Bylo to velmi zajímavé. Měli jsme velké štěstí, protože jsme viděli královskou rodinu!
  • Zájezd se nám velmi líbil. Velmi pěkné byly útesy „Seven Sisters“ a návštěva Londýna byla také moc dobrá. Měli jsme štěstí a viděli jsme dokonce královskou rodinu. Užili jsme si i zábavné atrakce na molu v Brightonu a akvárium „Sea Life.“
  • Zájezd se nám velmi líbil, určitě oceňujeme návštěvu „Brighton Pier“. S návštěvou Londýna zas tak nesouhlasím. Sice jsme viděli královskou rodinu, ale množství lidí celkový dojem kazilo. Ale je to velkoměsto, takže se s tím dá počítat. Celkový dojem ze zájezdu to určitě nekazí.
  • Velmi se mi líbily útesy „Seven Sisters“ a návštěva Londýna. Děkujeme Káji (pozn. naší průvodkyni Karolíně Krejčí) za krásný týden!
  • Ubytování v rodinách bylo opravdu skvělé. Dostalo se nám výborné péče, přátelského přijetí a úžasného ubytování.
  • Celkové hodnocení je velmi kladné. Lidé, u kterých jsme byli ubytováni, se chovali velmi přátelsky. Ubytování bylo velmi pohodlné, výlety zajímavé a celkově to byl úžasný zážitek. Díky za to.

Mgr. Andrea Dubčáková a studenti 3A, 5A, 6A a 1C