Poznávací exkurze do Prahy

Ve dnech 18. – 20. 6. se třídy 6.A a 2.C zúčastnily poznávací exkurze do Prahy. První den jsme se vydali k památníku Jana Žižky, a tak jsme zamířili na Vítkov, kde jsme si prohlédli muzeum, vyslechli si výklad a vyšli na rozhlednu. Odpoledne jsme navštívili další rozhlednu – a to Petřínskou. Ta se nachází pár minut cesty od místa našeho ubytování, kterým byly Strahovské koleje. Po návratu z Petřína nás čekal odchod do Stavovského divadla. Zhlédli jsme povedenou divadelní hru Revizor se známými herci, jako jsou například Saša Rašilov a Miroslav Donutil. Toto představení bylo zajímavé i tím, že to byla derniéra. Pro herce Ljubu Skořepovou a Miloše Nesvadbu to bylo dokonce jejich poslední představení vůbec –plné hlediště odměnilo jejich divadelní kariéru nekončícím potleskem.

Další den jsme se vydali po stopách židovské kultury. Navštívili jsme židovské město, synagogy a hřbitov. Vše s výkladem velice milé paní průvodkyně. Vyšli jsme na Vyšehrad, zastavili jsme se na vyhlídce a prohlédli si vyšehradský hřbitov, na kterém odpočívá spousta známých osobností české historie, ale i současnosti. Další den nás opět čekalo divadelní představení, tentokrát v divadle Bez zábradlí. Veselá činohra Indická banka opět s obsazením známých herců – např. například Josef Carda, Dana Morávková nebo Zdeněk Žák, se nám všem moc líbilo.

Poslední den jsme se byli podívat v areálu Pražského hradu, v katedrále svatého Víta a exkurzi jsme zakončili prohlídkou Senátu ČR, který sídlí ve Valdštejnském paláci.

Celou akci s námi absolvovali učitelé Robert Bezděk, Dagmar Káčerková, Božena Pokorná a Aleš Ziegler.

Romana Jatićová, 6.A