Přespolní běh SŠ

Po více než roční pauze se naši žáci mohli opět zapojit do sportovních soutěží. První z nich byla postupová soutěž 4-6ti členných družstev v přespolním běhu středních škol. Dívky i chlapci závodili ve dvou kategoriích, dorost (kategorie V.) a mladší dorost (kategorie VI.B).  Dívky zdolávaly 3km trať, chlapci 5 km.

O celkovém pořadí družstev rozhodovalo pořadí čtyř nejlépe umístěných závodníků družstva.

Okresní kolo se konalo nově ve Šlapanicích – Bedřichovicích 29. září. Pro nás bylo velmi úspěšné, neboť několik našich dívek a chlapců se umístilo na medailových pozicích a družstvo mladších dorostenců naší školy obsadilo první místo a postoupilo tak do krajského kola soutěže. Kromě závodníků, kteří běh dokončili, zaslouží velkou pochvalu student Vojtěch Hádek (3.C), který se vzdal naděje na dobré umístění v závodu, když pomohl jinému, zraněnému, členu družstva. Od pořadatelů závodu získal za svůj čin cenu fair play.

V krajském kole, které proběhlo 15. 10. v Brně – Lužánkách, nás reprezentovalo družstvo mladších dorostenců ve složení: Michal Kupský (6.A), Vojtěch Eibel (6.A), Milan Svoboda (6.A), Lukáš Sladký (7.A) a Tomáš Bína (7.A). Chlapci bojovali ze všech sil a předvedli opět výborné výkony. V závodu družstev obsadili 2. místo a skončili tak těsně před branami republikového finále.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy, gratulujeme k dosaženým výsledkům a těšíme se na jejich účast v příštím ročníku tohoto tradičního běžeckého závodu.