Puškinův památník

V Domě ruské vědy a kultury v Praze Na Zátorce proběhl 3. 6. 2015 49. ročníku festivalu ARS POETICA – Puškinův památník. Na celostátní přehlídku přijelo 250 žáků a studentů z celé České republiky. Tentokrát se nejednalo přímo o soutěž, ale ukázku těch nejlepších vystoupení. Všechna byla svým způsobem zajímavá. Některá byla nápaditá svým scénářem, jiná vynikala hereckými schopnostmi účinkujících nebo jazykovými znalostmi.

Akci zahájil pan Mgr. Jiří Klapka, předseda České asociace rusistů a člen mezinárodního vedení MAPRJAL. Poté si vzal slovo vedoucí zastupitelství Rossotrudničestva v České republice pan L. Gamza. Účastníky a hosty přivítal také čestný host, ruský básník Vladimír Kostrov. Přednesl své verše, věnované A. S. Puškinovi. Na úvod zazpívala a zatančila herečka moskevského divadla ruskou lidovou píseň Válenky a zahájila tak samotnou přehlídku.

Jihomoravský kraj zastupovali žáci Gymnázia Velké Pavlovice, Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a také i naše gymnázium mělo svého kandidáta. Honza Sobotka za své vystoupení získal uznání poroty.

Mgr. Taťána Korityáková