Recitační soutěž v roce 2024

I v letošním školním roce jsme se s žáky nižšího gymnázia zúčastnili recitačních soutěží. Školní kolo kromě stálic vzbudilo velký zájem zvláště mezi žáky primy, a tak s radostí můžeme konstatovat, že do dalších let nám roste další nadějná generace recitátorů.

Na březnové okresní kolo v Tišnově jsme vyrazili v silné sestavě a i přes nepřízeň dopravní (přerušení provozu na trati z důvodu narušení mostu) a zdravotní (zlomená noha) si naši recitátoři, připravovaní poctivě Mgr. Kateřinou Stránskou, odnesli ocenění poroty (Zdeňka Tylová), postupové místo ve III. kategorii (Filip Heřman) a hned dvě postupová místa ve IV. Kategorii (Matyáš Trembulák a Denisa Stachová).

V dobré náladě jsme proto v dubnu zamířili do Mahenovy knihovny v Brně. Naši žáci se v kraji rozhodně neztratili, Filip Heřman zaujal svým přednesem textu tematizujícím trable vlka v pohádkách, Denisa Stachová získala cenu diváků za recitaci textu o Luciferově novince, tedy čertech ženského pohlaví, a Matyáš Trembulák, soutěžící vůbec poprvé, získal ocenění poroty za kultivovaný přednes Šimkova humorného textu o problémech venkovského sportovce.

Všem zúčastněným recitátorům gratulujeme a přejeme jim, aby je kultivovaný projev recitační bavil i nadále!