Skrytá paměť Moravy

V pátek 12. června se nedaleko Mikulčic, v bývalém slovanském hradišti a nynějším muzeu, konalo slavnostní vyhlášení literární soutěže Skrytá paměť Moravy. V letošním ročníku měli soutěžící ve dvou kategoriích rozdělených podle věku zpracovat téma „Všude dobře…“. Ale zatímco uzávěrka se psala již k poslednímu březnu, samotné vyhlášení výsledků padlo až na dvanáctý červen.

Celá akce byla velmi příjemná (mj. i díky krásnému počasí a neméně úžasnému občerstvení), jmenování oceněných spolu s autorským čtením krátkých úryvků jejich povídek se prostřídalo s hudebním vystoupením a naskytla se nám i příležitost projít si místní muzeum a porozhlédnout se do malebného kraje z nově postavené rozhledny (a že to byl, i přes velmi silný vítr, úchvatný pohled).

Celkem bylo do soutěže odesláno necelých dvě sta prací, z toho převážná část v I. kategorii. Ocenění byli vždy první tři z každé kategorii a v každé kategorii se udělovala ještě čestná uznání. Jedno z nich, za I. kategorii, získala i studentka kvinty Katka Orságová se svým textem DOMŮ!

Zoja Doupovcová , 4.A